Kust saada laenu kui pank ei anna?

Kui pangad keelduvad laenu andmast, tavaliselt krediidiajaloo või piisava sissetuleku puudumise tõttu, on siiski mitmeid alternatiive:

Kiirlaenufirmad: Need ettevõtted pakuvad kiireid laene väikeste summade ja lühiajaliseks kasutamiseks. Taotlusprotsess on lihtne ja kiire, kuid intressimäärad võivad olla kõrged. Näiteks firmad nagu Credit24 ja Kiirlaen pakuvad selliseid teenuseid.

Online laenuandjad: Platvormid nagu Bondora ja Omaraha pakuvad laene isegi neile, kellel võib olla keerulisem saada laenu pangast. Need platvormid võimaldavad kiireid laenutaotlusi ja rahastamist, kuid sageli kõrgemate intressidega.

Krediidiühistud: Kui olete krediidiühistu liige, võite saada laenu soodsamatel tingimustel. Krediidiühistud on tavaliselt paindlikumad laenu andmisel oma liikmetele.

Sõbrad ja perekond: Laenu võtmine sõpradelt või perelt võib olla alternatiiv, kui traditsioonilised laenuandjad keelduvad laenu andmast. Sellisel juhul on oluline kokku leppida tagasimakse tingimustes, et vältida hilisemaid arusaamatusi.

Laenu saamine eraisikult: Laenu saamine eraisikult, mida tuntakse ka kui peer-to-peer laenamist (P2P), on veel üks võimalus rahastamiseks, kui traditsioonilised finantsasutused ei ole valikus.

Ühisrahastusplatvormid: Platvormid nagu Fundwise ja Crowdestate võimaldavad ühisrahastust, kus saate laenu mitmelt investorilt. Need platvormid võivad pakkuda paindlikumaid tingimusi kui traditsioonilised laenuandjad.

Pandimajad: Kui teil on väärtuslikku vara, nagu ehted või elektroonika, võite kaaluda pandimaja kasutamist. See on kiire viis raha saamiseks, kuid peaksite olema teadlik, et kaotate oma vara, kui te ei suuda laenu tagasi maksta.

Oluline on mõista, et väljaspool pangandust saadud laenud võivad kaasneda kõrgemate intressimääradega ja suuremate riskidega. Enne laenamist veenduge, et mõistate kõiki laenutingimusi ja suudate laenu tagasi maksta.